nedenini sordular, bende söyledim..

bundan bir ay önce "İstanbul Bilgi Üniversitesi Haber Merkezi -HaberVesaire- bölümünde muhabirlik yapan bir dost bana bloglar ile ilgili bir haber hazırladıklarını ve küçük bir söyleşi yapmak istediğini söyledi. geri çevirmek olmazdı elbette.. haber geçenlerde yayınlanmış. kendileri aşağıda. beğeninize sunarız efendim... - blog yazma sebepleriniz nelerdir?

+ bloğumu sadece aklıma gelen, takılan ve kendi anılarım için yazıyorum. olay sadece kendim için. başka bir şey için değil.. bir açıdan kendimi bir yerlerde ifade etme isteği sanırım. bunu ekşi sözlükte de yapabilirdim ama olay sadece bu değil tabi ki. fotoğraf çekmeyi çok sevdiğim için paylaşma imkanım var. yazılar ise her zaman ifade etmede bir araç. blogda bunu yapabilmem için bir vesile..

- bloğunuzu açarken bir çıkış noktanız ya da hedeflediğiniz bir amaç var mıydı?

blogu açarken kesin bir amacım olmadı. sadece ben bu düşündüklerimi çektiğim fotoğrafları bir yerde paylaşmalıyım mantığı. sanırım amaç sadece kişisel..

- bloğunuzun aylık ya da haftalık okunma oranı nedir? az okunduğu zaman bu durum sizi olumsuz olarak etkiliyor mu?

belli başlı okuyucularım var. onların haricinde yurtdışından blogumu okuyan insanlarda var. onlara da hitap etmek hoşuma gidiyor. fotoğraf evrensen bir şey ve bu herkesin ilgisini çekiyor. az okuması da hiç moralimi bozmaz. ben önceden de dediğim gibi asıl olarak kendim için yazıyorum..

- maddi olarak google adanse gibi yerlerden kazanç sağladınız mı? daha doğrusu maddi bir kazanç kazanmak beklentilerinizin içinde var mı?

maddi bir şey hiçbir zaman düşünmedim. bu maddiyat ile olacak iş değil bence..

ilk açtığınız zamanla bu günü karşılaştırdığınızda bloğunuzda nasıl bir gelişme var? daha geniş kitlelere seslendiğinizi hissediyor musunuz?

gelişme her türlü, her zaman var. okunma durumunun fazlalılığı da çok sevindirici. yazılarımda bu oranda daha fazla gelişti tabi ki. daha sağlam basıyorum sanırım yere.. olması gereken de bu belki de..

bu güzel söyleşi için Görkem KeserGüventürk Görgülü'ye ve onlar vesilesiyle HaberVesaire ekibine bir kere daha teşekkürler..

edit: bu arada kitap okuyan sultanahmet'te güneşin tadını çıkaran bir hanımefendi. tarihin göbeğinde satırlara dalmış. rahatsız etmek olmazdı..

13 fikre tercüman olmuş:

Kasux dedi ki...

hatunu sen mi çektin yoksa ben mi yanlış anladım

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

@Kasux

ben çektim takibi :] rahatsız etmek olmazdı derken gidip yanına konuşmaktan bahsetmiştim..

hypnos dedi ki...

ne hoş bir haber bu.

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

@hypnos

aslına bakarsan çapı çok daha geniş bir çalışma olsa eminim daha muhteşem olurdu. yine de benim için süper bir deneyim oldu..

SEDAT dedi ki...

bakıyorumda medyatik olmuşuz :] ne ayak?

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

@SEDAT

yok valla medyatik filan olmadım. hatta yazının uzunluğuna bakarsan medyatik bir olay bile değil. ama her zaman olmuyor böyle şeyler paylaşmak istedim..

Kasux dedi ki...

yok lan ondan demedim bu fotografın ayrı bir havası var ne bilim işte

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

@Kasux

sen dediysen doğrudur. daha bugün çekildi kendileri sıcak anlıcan :]

zehra16 dedi ki...

Sen her zaman yaz,çiz,denklanşöre bas...takipteyim :)

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

@zehra16

ben bu yorumu biyerden hatılıyorum ama nerden çıkartamadım :] neyse çok teşekkür ediyorum çok sağol..

stuven dedi ki...

öncelikle yeni teman hayırlı olsun. henüz alışamadım ama zamanla alışırım:)) diğer temanı kıskanan bozmak için uğraşan çok kişi vardı eheheh

güzel röportaj olmuş. çok ciddi cevaplar vermişsin.

fotoğrafı çekilen hatun sanki bundan haberdar gibi:)

( f ) ( k ) ( h ) dedi ki...

@stuven

tema için teşekkürler kendi ellerimle yazdım kendilerini :] uğratırdı ama sabahlamama değdi açıkcası. artık fotoğraflarımı daha byük gösterebilicem :]

bayana gelince kendisinin hakikaten haberi yoktu. hatta kim olduğunu bile bilmiyorum. bayancı zannediyordum ama okuduğu kitabın yazarının soyadı "livaneli" ondan türk olabilir diyorum..

başakşehir çilingir dedi ki...

çok güzel bir haber olmuş tebrikler hocam

Yorum Gönder

hani duşa girersin de su ısınana kadar geçen süre içinde yaşadığın üşüme vardır ya?

hahh işte o anlarda aklına takılan bir yorum olsun..